Mistrovství Evropy Crikvenica, Chorvatsko

19.06.2018

12.6.2018 jsme se vypravily do chorvatské Crikvenice, kde proběhlo Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Celkem nás na ME jelo 12, 9 mažoretek a 3x doprovod. Dopravily jsme se společně s tým Koloseum Dance Team Štenovice, kterým ještě jednou moc děkujeme. 13.6.2018 jsme v dopoledních hodinách dorazily do Crikvenice, ubytovaly jsme se a celé odpoledne jsme si užívaly moře, sluníčka a společných zábavných aktivit. Večer proběhl trénink.

Další dny jsme si užívaly moře, ale zároveň jsme nezapomínaly trénovat, protože na ME jsme dlouho dřely a tvrdě makaly, abychom se tam vůbec mohly probojovat. 

16.6.2018 byl náš soutěžní den. V poledne jsme se představily s pozměněnou velkou formací seniorek. Za celou sestavy spadly pouhé dvě hůlky a choreografii jsme zajely přesně tak, jak jsme si přály. Byly jsme na výkon hrdé.

Po pár minutách od velké formace přišlo na řadu elegantní sólo naší šikovní Kamči. Procítěná choreografie byla předvedena bezchybně. Byly jsme na Kamču pyšné.

Energická miniformace konečně předvedla takový výkon, který celou sezónu chtěla na soutěžích předvádět, ale až tady se to konečně povedlo. 

Na sklonku soutěžního dne se představilo Duo 2baton senior. Dynamická hudba a perfektní výkon holek byl krásný pohled pro každého diváka. 

Naše výsledky z ME:

6.místo - Baton senior stage
8.místo - Miniformace seniorky baton
8.místo - Duo seniorky 2BAT
18.místo - Sólo seniorky baton (z 25)

Zažily jsme týden plný zážitků, společné radosti, ale také menší zklamání. Můžeme ale hrdě říci, že všechny 4 starty se na soutěži povedly, což je pro nás to nejdůležitější, nejely jsme pro medaile a tituly, jen pro dobrý pocit a to je to nejvíc!❤️
Největší poděkování patří firmě Parma za jejich sponzorský dar, ze kterého jsme mohly uhradit startovné. Děkujeme týmu Koloseum Dance Team Štěnovice, že jsme mohly doplnit autobus, také týmu Ametyst DDM Nýrsko za jejich podporu v hledišti!❤️ V hale jsme mohly vidět spousty nádherných výkonu ve všech věkových kategoriích a nabrat tak zkušenosti do dalších let. Soupeřily jsme s týmy, které se na vrcholu pohybují slušnou řadu let, ale i přes to jsme se mezi nimi dokázaly prosadit a ukázat, že i náš malý tým z malé obce na to má!
V Crikvenici jsme si užívaly moře, zmrzliny, sluníčka, navštívily jsme aquarium, poznaly spousty milých lidí. Také se nám moc líbilo ubytování, i když to byla pěkná makačka do schodů, výhled z balkónu za to stál😂
Postupně začneme odhalovat videa z letošní sezóny a dodáme fotky z Chorvatska. Nám nezbývá nic jiného než příprava na srpnové Mistrovství světa!